Przedszkole "Baśniowa Kraina" rozpoczęło swoją działalność we wrześniu 2005 roku na podstawie wpisu do rejestru placówek oświatowych Gminy Prażmów.

Przedszkole mieści się w nowym budynku zaadaptowanym na potrzeby przedszkola. Nie słychać odgłosów ulicy. Wiosną zakwitają bzy i słychać śpiew ptaków, latem i jesienią z pobliskich pól i lasu dochodzi cykanie koników polnych. W ogródku przedszkolnym dzieci mają do dyspozycji zabawki ogrodowe w tym olbrzymią piaskownicę. Wiosną zakładają własny maleńki ogródek. Wiele radości daje im wyhodowana własnoręcznie pietruszka, koperek, szczypiorek czy bazylia. Odbywają się też tam niektóre imprezy okolicznościowe.

Budynek to parter i poddasze użytkowe. Na parterze znajduje się szatnia, dwie sale dla dzieci, łazienka i pomieszczenie gospodarcze. Na poddaszu jest kuchnia, jadalnia, łazienka, pokój do leżakowania młodszych dzieci i pomieszczenie do zajęć dodatkowych.

Nasza kadra to osoby, które obok przygotowania zawodowego wnoszą: ciepło, serdeczność zaangażowanie i otwartość na potrzeby dzieci. Pragniemy umożliwić naszym wychowankom jak najlepsze warunki do rozwinięcia ich zdolności. Pomagamy pokonywać ich problemy. Bardzo jest dla nas ważne aby wykorzystać ich naturalną otwartość i ciekawość świata. Uważamy aby nadmierną ambicją jej nie zniszczyć czy zamienić w dyscyplinę szkolną. Stąd zajęcia oparte o zabawę, wiele ruchu, muzyki, zajęć plastycznych. Stąd też nowoczesne metody nauki np. wprowadzenie w świat pisma odimienną metodą dr Ireny Majchrzak.